Ubytujte se v Moravském Toskánsku.

Digital-Award-TRA-2023_Hovorany

Chcete si s rodinou nebo partou přátel pronajmout celý vinný sklep s maximálním komfortem? Nebo uspořádat firemní poradu?

Co nabízíme :

– celý objekt (ubytování, sklep, vinný archiv, terasa) k dispozici pouze pro vás
– ubytování pro 2 až 8 osob (2 samostatné dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, jeden z pokojů navíc vybaven rozkládací sedačkou) + možnost rozložit dvě skládací  postele v prostoru objektu
– v každém pokoji naleznete LCD TV se základními programy, klimatizaci a fén
– rodiče s malými dětmi jistě ocení dětskou cestovní postýlku (vč. matrace) a dětskou židličku
– 
v celém objektu WIFI připojení
– přenosný bluetooth reproduktor
– vinný sklep až pro 20 osob je vybaven tepelnými panely a projekčním plátnem
– dopřát si také můžete volný přístup do vinného archivu (konzumace vín dle dohody)
– kompletně vybavená kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči (dvouplotýnková varná deska, myčka nádobí a lednice s mrazákem)
– součástí kuchyně je dále rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, Nespresso kávovar (vč. kapslí), topinkovač, toustovač a útulný jídelní kout 
– v horkých dnech uvítáte chladící vitrínu s nealkoholickými nápoji ve zvoleném množství, taktéž pro vás máme připraveny místní speciality (dle dohody)
– prostorná terasa s posezením a grilem
– uzamykatelné prostory pro jízdní kola
– zvířata povolena bez poplatku
– parkování před objektem

Objekt vinného sklepa byl postaven v roce 1990 a kompletně zrekonstruován v roce 2019. Nachází se v klidné vinařské uličce na samotném konci obce Hovorany, v regionu, kterému se říká – Moravské Toskánsko. Celý objekt je navržen tak, aby poskytoval dokonalé zázemí pro kratší či delší pobyty, pro klidné rodinné dovolené, ale i pro partu přátel.

Celý vinný sklep včetně vinného archivu je pro naše hosty plně k dispozici. Ve vinném archivu jsou k dispozici kvalitní vybraná vína od malých místních vinařů. Posezení ve vinném sklepě je dokonalým zážitkem pro milovníky vína, dobré zábavy a pohody. V rámci pobytu lze zajistit i občerstvení (obložené talíře, klobásky, sýry, salámy, zelenina, ovoce, pečivo, škvarky, paštika…)

V celém objektu jsou k dispozici dva oddělené pokoje včetně vlastního sociálního zařízení a klimatizace. Součástí vybavení pokojů je LCD TV se základní nabídkou programů. V jednom z pokojů je k dispozici rozkládací sedačka a dětská postýlka. Pokoje jsou umístěny v blízkosti zastřešené venkovní terasy, kde můžete nerušeně relaxovat výhledem do okolní krajiny.

Fotogalerie

Moravské Toskánsko – nejfotogeničtější krajina Česka

Nádherná krajina, která zaujme svou neuvěřitelnou fotogeničností každého návštěvníka. V posledních letech se stává vyhledávanou oblastí pro milovníky úžasných scenérií a pohledů. Uznávaný časopis Condé Nast Traveller ji zařadil mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi.

Silně zvlněná krajina se rozléhá na několika desítkách kilometrů čtverečních západně a jihozápadně od Kyjova – v okolí Šardic, Hovoran, Svatobořic-Mistřína, Stavěšic, Strážovic, Velkých Bílovic, Čejkovic, Vrbic, Karlína nebo Žeravic. Svou podobou a atmosférou připomíná italské Toskánsko. 

Charakteristická jsou pro tuto krajinu zvlněná pole, která protínají různé linie, remízky a ostrůvky, a zdobí je osamělé kapličky či boží muka. Krajina patří do tzv. Kyjovské pahorkatiny. Nenarušují ji žádné výdobytky civilizace, nejsou zde vidět žádné elektrické dráty, ani výškové budovy či komíny v dálce.

Více informací o Moravském Toskánsku naleznete zde.

Aktivity v okolí

Cykloturistika

Moravské vinařské stezky (MVS), to je 1 200 km dlouhá síť cykloturistických tras spojených do deseti okruhů, pojmenovaných podle původních vinařských oblastí, které propojuje 245 km dlouhá páteřní Moravská vinná stezka mezi Znojmem a Uherským Hradištěm.

Vinařské stezky www.stezky.cz

Vinná turistika

V samotné vinařské obci Hovorany můžete navštívit desítky vinných sklepů. V blízkosti se nachází další vinařské vesničky - Mutěnice, Čejkovice, Šardice, Svatobořice - Mistřín a další. Všechny tyto vesnice patří do regionu Moravské Toskánsko.

Kalendář akcí www.stezky.cz/kalendar
Tip na výlet v okolí www.stezky.cz
Vinaři z Hovoran www.vinozhovoran.cz/vinari

Fotografování

Moravské Toskánsko - nejfotogeničtější krajina Česka. Překrásná krajina Moravského Toskánska nabízí nepřeberné množství míst pro nafocení úžasných fotografií. Ročně sem míří tisíce fotografů z celého světa, aby zachytili neskutečné kombinace barev, krajiny a výhledů. Uznávaný časopis Condé Nast Traveller zařadil region mezi 50 nejkrásnějších míst na Zemi.

Místa k focení https://moravsketoskansko.cz

Památky

V okolí Hovoran se nachází mnoho zajímavých turistických památek, jako jsou např. Tvrz Velké Bílovice, Lednicko Valtický areál nebo Zámek Hodonín. Dále můžete navštívit nedaleký Vracov, kde v ulici Baráky najdete nejstarší vinné sklepy z 16. století. Nachází se zde i dvě venkovská muzea. Ve městě Kyjov můžete navštívit zámeček s muzeem či renesanční radnici, v Miloticích pak krásný zámek nebo barokní kostel.

Zámek Milotice  www.zamekmilotice.cz
Památky v okolí Hovoran www.mistopisy.cz

Vyhlášené restaurace

Pro milovníky gastronomie doporučujeme navštívit Vinařský penzion André, jejichž restaurace je přímo vynikající. Naleznete jej ve 13km vzdálených Velkých Pavlovicích. Pozornost si zaslouží také Dvorek - café wine bistro nebo hotel a restaurace Kraví hora. Uvítáte-li dovoz dobrého jídla až na pokoj, objednejte si z nabídky nedaleké restaurace Sahara, která službu nabízí.

Mapa restaurací v okolí  www.mapy.cz Restaurace v okolí : Restaurace Sahara Šardice (3km, rozvoz) Hovoranský hostinec (1km) Hospůdka u Fugase (2km) Zajímavé restaurace v širším okolí : Vinařský penzion Andre, Kraví Hora

Rozhledny

Malebný pohled na vinice a široké okolí nabízí místní rozhledny a vyhlídky. Vyrazit můžete například na tyto rozhledny: Slunečná Velké Pavlovice, Kraví Hora Bořetice, Stezka nad vinohrady Kobylí, Mandlová rozhledna Hustopeče, Vyšicko Mutěnice, Minaret Lednice a další.

TOP 10 rozhleden v regionu www.uzasnamorava.cz

Koupání

Široké vodní vyžití vám nabídne letní aquapark v Hustopečích a dokonalý relax zajistí moderní lázeňský komplex v Hodoníně. Nedaleká koupaliště a bazény jsou také v Horních Bojanovicích, Dubňanech nebo Němčičkách.

Blízké koupaliště www.turistik.cz

Zajímavosti v okolí

Hledáte-li inspirativní a zajímavá místa, vydejte se směrem na Templářské sklepy v Čejkovicích, navštivte meditační areál Kamenné brány v Dubňanech nebo jeďte na Hovoranské louky, které jsou chráněnou přírodní památkou.

Přírodní památka Hovoranské louky
Prohlídka Templářských sklepů www.templarske-sklepy.cz
Kamenná brána Dubňany www.kamennabrana.eu

Akce v regionu

Celoročně se zde konají stovky zajímavých akcí. Za pozornost stojí zejména krojované slavnosti, stavění máje, otevírání vinných sklepů, řízené degustace, místní hody a další vinařské akce.

Detailní přehled akcí v regionu www.stezky.cz/kalendar
Akce v Hovoranech www.obec-hovorany.cz

Ceník a rezervace

Vinný sklep je pronajímán pouze jako celý objekt.

Vhodné pro 2 až 8 osob. Děti do 4 let zdarma. Další osoby nad rámec po dohodě.

Minimální počet nocí : 2 noci
Základní cena na 2 noci 11 900,- Kč
Základní cena na 3 noci 14 900,- Kč
Základní cena na 4 noci 17 900,- Kč
Základní cena na 5 nocí 20 900,- Kč
Základní cena na 6 nocí 22 900,- Kč
Základní cena na 7 nocí 24 900,- Kč

Součástí ceny je : Kávový a čajový servis (Nespresso včetně kapslí a mléka), 1x láhev vína, nealko občerstvení, oříšky, brambůrky, tyčinky a něco sladkého pro nejmenší.

*Doplňkové služby :
Koš dobrot Grizly.cz – (500g kešu, 500g mandle, 500g pistácie, olivy, sušené maso, slané tyčinky, něco pro nejmenší..) – 1.300 Kč
Konzumace vybraných 10ti lahví vína z vinného archivu – 1.900 Kč
Nealko servis – coca cola, fanta, pivo, džus, voda atp. v rozsahu 30 ks (330ml/ks) – 600 Kč
Degustace u vinaře – d
egustace u vinaře v trvání cca 2-3 hodiny pro 6-8 osob včetně občerstvení – 5.000 Kč

Toto lze objednat v rezervačním formuláři.

Dále lze objednat obložené mísy, chlebíčky apod. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 722 658 318 nebo emailu info@vinoza.cz. 

Po domluvě vám také rádi zajistíme catering, degustaci vín, živou hudbu, ubytování pro větší skupinu lidí, exkurze do vinohradu a vinařství …

Storno a platební podmínky :
Ubytovatel má právo na zaplacení ceny pobytu před jeho realizací. Pokud nebude písemnou smlouvou mezi ubytovatelem a zákazníkem dohodnuto jinak, zákazník je povinen uhradit zálohu 50% ceny pobytu do 5ti dnů ode dne odeslání potvrzení rezervace v on-line rezervačním systému jméno objektu na účet zákazníka. Doplatek 50% je zákazník povinen uhradit nejpozději 10 dní přede dnem určeným jako nástup k pobytu. Nedodrží-li zákazník platební podmínky pro úhradu pobytu, zanikají účinky smlouvy mezi zákazníkem a ubytovatelem uzavřené a ubytovací kapacita bude nabídnuta ostatním zájemcům.  

Odstoupení od smlouvy se řídí následujícími stornovacími podmínkami, které stanoví výši stornovacích poplatků:
více než 30 dní před nástupem na pobyt je bez poplatku 
29 – 15 dní před nástupem je 30% z ceny pobytu 
14 – 8 dní před nástupem je 40% z ceny pobytu 
7 -4 dny před nástupem je 60% z ceny pobytu 
3 dny a méně je 80% z ceny pobytu 
Nedostavení je 100% z ceny 

Více informací naleznete v obchodních podmínkách uvedených při rezervaci pobytu.

Recenze Booking.com

Leona
Leona
10/10/2022
10
Naprosto výjimečné ☺ Pěkné ubytování, připraveno při příjezdu. Při předání nám bylo vše detailně popsáno, vysvětleno. Bylo nám k dispozici spousty nápojů a slaných pochutin v ceně pobytu. ☹ V kuchyni větší zima z důvodu blízkosti sklípku.
Beata
Beata
04/09/2022
10
Naprosto výjimečné
Dana
Dana
04/08/2022
10
Naprosto výjimečné
Marek
Marek
14/06/2022
10
Krásný sklípek s vlastním ubytováním ***** ☺ Velmi krásné ubytování s vlastním sklípkem (konzumace dle vlastních možností 😀 ) a teráskou. Místo na okraji vesnice, kde nebude nikým rušeni a opačně. Vybavení tohoto ubytování je naprosto skvělé a najdete zde úplně všechno co potřebuje aby jste si pobyt užily. Okolí nabízí velké množství vyžití a vybere si úplně každý.
Šárka
Šárka
30/05/2022
10
Naprosto výjimečné ☺ Úžasná lokalita, skvělé prostředí, úžasní lidé. Nádherné ubytování, vstřícná a ochotná paní, která nás ubytovávala. Nic nebylo problém.

Kontakt

Sklepy VINOZA

Hornická cesta, 696 12 Hovorany

Rezervace: +420 722 658 318

Správce, ubytování + provoz:

+420 702 530 182


E-mail: info@vinoza.cz

Provozovatel:
Vinoza sklepy s.r.o. 
Chittussiho 977, 583 01 Chotěboř 
IČ: 06848010
DIČ: CZ06848010